Olen niiiiiiiiin kevät/kesä-ihminen. Vihaan pimeyttä ja kylmyyttä. Keväällä herään eloon, ja nyt taitaa olla se hetki. Lunta on maassa, mutta linnut laulavat ja valoa riittää - mieli voi hyvin pitkän synkän kauden jälkeen - kyllä tätä on odotettukin :).
+kopio.jpg)
4 kommenttia:
10 päivän kuluttua päivä on tätä päivää 57 minuuttia pidempi :)
Kiva kuva! Mie tykkään kyllä kaikista vuodenajoista, mutta tokihan kevät on omaa luokkaansa...
Täällä Superdieetin neljäs päivä kallistumassa iltaan ja tosi hyvin on mennyt! Töissä vältin kaikki ystävänpäivä herkut kahvitunnilla ja kollega ilahdutti sanomalla, että kasvoni ovat kaventuneet ;)! Tästä on hyvä jatkaa!
Hieno "Mie ite", kun on lähtenyt hyvIn käytiin :). Mulla on käynnistysongelmia, kun heti "vapaan" koittaessa tulin vähän kipeeksi - tänäänkin vain suoraan peiton alle värjöttelemään, kun tulin töistä. Kauhea hedarikin ollut - taitaa tuo tauon aikaisen stressin purkaantuminen olla ihan fyysistä :/
No voi että että oot ollut kipeenä. Mäkin olen niin kesä ihminen, että pitäis varmaan muuttaa ulkomaille aina talveksi. No sieltä se onneksi tulee Kesä. <3
Lähetä kommentti